Maďarská kultura a hudba
Kultura v Maďarsku je za dobu od vzniku maďarského státu velmi bohatá. Již v dřívějších dobách bylo Maďarsko považováno za kulturní velmoc. Ovlivnila značně i kulturu sousedících států. Město, ve kterém se soustředí maďarská kultura, je hlavní město Budapešť.
Lidová hudba
Nedílnou součástí kultury je hudba, především lidová hudba, jejíž znaky nalezneme i v moderní maďarské hudbě. Stejně jako maďarský jazyk má hudba oproti ostatním Evropským států značné odlišnosti. Maďarskou hudbu značně ovlivnila hudba cikánská, která je ovšem od maďarské trochu odlišná. Teprve později se začaly v maďarské hudbě projevovat také západní styly, které jí daly dnešní podobu. Mezi významné maďarské hudební skladatele patří Ferenc Liszt.
Komunistická cenzura
Dlouhá léta pod komunistickou nadvládou maďarské hudbě rozhodně nepřidala. Veškeré písně, které se režimu znelíbily, byly cenzurovány nebo dokonce zakazovány a bylo trestáno i jejich hraní. Na konci 50. let však došlo ke značnému uvolnění poměrů a maďarská hudba se začala značně prosazovat i ve světovém měřítku. V Německu a Polsku jsou velmi oblíbení maďarští rockeři ze skupin Illés, Metró a Omega. Jejich hudba byla převzata mnohými jinými skupinami a v mnoha jazycích hrána i v jiných zemích.
Národní tanec
Z maďarské kultury je dále asi nejzajímavější maďarský národní tanec, tedy čardáš. Prapůvodní základ tohoto tance vznikl z hudby sinti. Jedná se o celkem složitý párový tanec, jehož první částí je celkem pomalý mužský tanec zvaný lassy. Po této části taneční páry pokračují velmi rychlou částí tance. Této části se říká friska. Na tanečníka jsou při tomto tanci kladeny velmi velké nároky a střídají se při něm rychlejší části s pomalejšími.