Geografie Maďarska
Maďarsko je vnitrozemský stát, který leží ve střední Evropě. Mezi sousední státy patří na severu Slovensko, na severovýchodě Ukrajina, na východě Rumunsko, na jihu Srbsko a Chorvatsko, na jihozápadě Slovinsko a na západě Rakousko.
Nížiny a pohoří
Maďarsko se většinou svého území rozkládá ve Velké uherské nížině, která se rozkládá západně od východních Karpat. V západní části Maďarska je zase Malá nížina uherská. Sever Maďarska již je výrazně hornatější, a to především v oblasti okolo hranic se Slovenskem.
Za největší maďarské pohoří je označována Mátra, kde se najdete i nejvyšší horu jménem Kékes. Tento vrchol je vysoký 1014 m n.m. Miskolc a jeho okolí se opět nachází v kopcovitější části a spadá do pohoří Bükk. Tato oblast je známa především kvůli pěstování světoznámého Tokajského vína.
Vodní toky
Zřejmě nejvýznamnější maďarskou řekou je Dunaj, který protéká Budapeští a celým středem Maďarska. Jeho část je také přírodní hranicí se Slovenskem. Zhruba dvakrát ročně hrozí záplavy kvůli Dunaji – na začátku jara a léta, proto v tomto období bývá Dunaj velmi značně upouštěn, aby se předešlo možným záplavám. Z jezer je pak nejznámějším jistě Balaton, které je také největším sladkovodním jezerem ve střední Evropě. Dalších jezer je velmi málo a jsou svou velikostí zanedbatelná.
NP Aggtelek
Na severovýchodě u hranic se Slovenskem se nachází Národní park Aggtelek, který je tvořen krasovým terénem a najdeme zde stovky jeskyní. Tato oblast je také zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.