Magická Sinajská poušť
Sinajský poloostrov tvoří přirozenou hranici mezi Afrikou a Asii. Břehy trojúhelníkového poloostrova jsou omývány na severu Středozemním a na jihu Rudým mořem, na východě Akabským zálivem a na západě Suezským průlivem. Většinu jeho rozlohy tvoří poušť, která možná pro někoho překvapivě není většinově písečná, ale tvoří ji skály a kameny.
Potápění na Sinaji
Na Sinajském poloostrově se nachází řada vyhledávaných přímořských letovisek jako je Šarm aš-Šach nebo Taba. Oblast je oblíbená mezi milovníky potápění, protože tamní podmořský svět je jedinečný. Nádhernou přírodu pod mořem lze pozorovat jen za pomocí šnorchlu, nebo vyrazit se zkušenými instruktory trochu dále. Řada oblastí je pod ochranou státu, což jen dokazuje jejich výjimečné postavení.
Opomíjená krása
Možná neprávem opomíjená je samotná Sinajská poušť, jejíž krásy stojí za to prozkoumat ať už na výletě organizovaném cestovní kanceláří nebo samostatně, přesto i zde se vyplatí si zaplatit místního průvodce, který se vyzná a ukáže zahraničním návštěvníkům krásy pouště. Běžně se sem jezdí terénním vozy, ale pro zpestření je možné se projet i na velbloudovi. Cestovatelé budou překvapeni nádhernou a magickou krajinou, obdivovat budou rozeklaná skaliska, ale také památku UNESCO.
Většinu místních obyvatel tvoří beduíni, kteří ještě donedávna žili kočovným způsobem života. V dnešní době se již přizpůsobili a postavili si trvalá obydlí. V nich jim nedělá problém, ba naopak rádi pohostí zahraniční klienty. Návštěva beduínské oázy je téměř povinností, najíte se zde velmi dobře a místním dáte možnost výdělku.
Důležité místo pro věřící
Sinajská poušť má své neodmyslitelné místo v řadě náboženství. Nachází se zde Mojžíšova hora, která je považována za horu Sinaj, kde Mojžíš dostal od Boha desatero přikázání. Na úpatí této hory leží klášter sv. Kateřiny, nachází se údajně v místě, kde Mojžíš spatřil hořící keř. Již ve 4. století našeho letopočtu zde vznikl malý kostelík, který se postupně rozrostl do dnešní podoby kláštera řecké ortodoxní církve. Od roku 2002 je pod ochranou UNESCO. Od kláštera poutníci často míří právě na Mojžíšovu horu, odkud je nádherný výhled na východ i na západ slunce.