Zábava po lyžování
Přímo v Canazei jsme navštívili krytý bazén a wellness centrum Dólaondes, které bylo postaveno s důrazem na tradiční římské termální lázně. Wellness centrum je propojeno s 25 x 12,5 m dlouhým krytým bazénem. Dále se v Aquareně nachází venkovní slaný bazén, tobogán (111 m), proudy, masážní lehátka a dětská část. V čase naší návštěvy (čtvrtek podvečer), zde bylo celkově dosti málo hostů, tudíž jsme měli skoro celé centrum a bazén jen pro sebe.
Wellness a odpočinek po lyžování
Ve správném pořadí jsme si užili Caldárium (turecké koupele), hydromasáže, Sudárium (římská potící místnost) a poté Tepidárium. Ke zlepšení oběhu krve v těle jsme si hned po teplých/potících procedurách vychutnali studenou vodní zónu Frigidárium s různými sprchami, proudy a studenou párou s aromatickou vůní. Ženské části našeho osazenstva se nejvíce líbila parní lázeň s vůněmi (Aromárium), kabinka thalasso navozující pocit pobytu u moře a heřmánková jeskyně. Příjemnou tečkou za naším pobytem v Dólaondes centru byl pobyt ve finské sauně a následný klid v odpočinkové místnosti.
Otevírací doba centra je střídavá od 14 hod. do 20 nebo 22 hodin. Nevýhodou byla relativně vysoká cena vstupu do wellness centra, která byla 23 EUR na osobu a 2 hodiny. My jsme si pobyt o hodinu prodloužili za 3 EUR, takže výsledná cena nebyla tak nevýhodná, ale v porovnání s cenami wellness center v Rakousku byla stále dosti vysoká.
Krytý bazén s wellness se nachází také ve vesnici St. Ulrich v údolí Val Gardena. Tento objekt jsem osobně nenavštívili, ale nachází se zde krytý a venkovní bazén, finská sauna, turecké parní lázně, Vitárium, whirlpool nebo slámová sauna (ideální pro alergiky;). Vstup do sauny a bazénu stojí v zimě 30 EUR a je otevřeno od 13 do 22 hod. Další wellness centra a bazény se nacházejí v hotelech v jednotlivých údolích, jelikož v Itálii mají větší tradici než veřejná wellness centra.